Úvodní stránka » Na koncertě » Pražské zastavení Wishbone Ash

Pražské zastavení Wishbone Ash

Po prvé na veřejnosti před 40 lety a nyní konečně i v Čechách v Retro Music Hall  vystoupila v neděli 14. 02. 2010 skupina Wishbone Ash s koncerntím turné „The Real Deal Tour“. Skupina, která přivedla na koncertní pódia 2 sólové kytary, kterou prošel Ted Turner i Phil Palmer a která dnes patří do rockového slabikáře.

Andy Powell s ďábelským úsměvem a Muddy Manninen se soustředěným výrazem na kytary, zářící Bob Skeat na basu a v temnotách jeviště skrytý Joe Crabtree na bicí vyrazili na cestu Evropou díky níž i český zvědavec dostal svou porci pořádného kytarového rockn´rollu spolu s možností vidět na vlastní oči vynikající hráče. Těžko vymezitelný přesným žánrem rozhodně však melodický a výrazně rytmický, příjemný na poslech a probouzející chuť si i „zahopsat“. Navíc v Retru vysoce ocenitelný opravdu blízký kontakt, který zážitek umocňuje.  Vzhledem k tomu, že na koncert jsem šla bez konkrétního očekávání, byli pro mě opravdu milým překvapením. K tomu perfektní zvuk a světelná show, nedělní večer jak má být.

 Stejně ovšem nadchla i předkapela Jimmi Bowskill, která předvedla strhující kytarovou show nedopřávající špetky oddechu. V pauze jsme pak nepatrně zvýšili obrat z prodeje CD obou kapel   navíc mile odměněni podpisem samotného kytaromága Bowskilla, který obětavě udílel každému kupci podpis.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s