Úvodní stránka » Na koncertě » Carlos Santana po druhé v Praze

Carlos Santana po druhé v Praze

V pátek Carlos Santana narušil náš „týden kultury zdarma“ a zaplatili jsme si opravdu rádi. Prahu Santana navštívil od roku 2004 podruhé (tehdy v otevřené aréně u Kolbenky s předkapelou jeho syna), a protože vzpomínka byla velmi pěkná, nemohli jsme vynechat ani druhý pražský koncert. Tentokrát hrál bez předkapely a začal skoro na čas ve 20h10.  S  absolutním nasazením vydržel hrát skoro plné tři hodiny. O to víc jsem ocenila investici do vstupenek k sezení. Přímo proti pódiu, takže přes celou halu, ale zvuk výborný.

Scéna byla jednoduchá, uprostřed plátno nejen s přímými záběry z pódia, ale i vzpomínkovými střihy do Woodstocku, mladých let, afrických tanců … Pozadí naprosto jednoduché oživené jen barvu měnícími tisíci světýlky, které v některých barevných kombinacích působili jako by se Santanův band řítil hvězdným prostorem do nekonečných dálav vesmíru.

Aranžmá prvních dvou skladeb bylo hodně „latino“, ale pak se postupně dostal k rockovému soundu. Hrál samozřejmě své legendární kousky (Maria, Maria, Smooth, Black Magic Woman, ale došlo i na cover verze z jeho posledního alba Guitar Heaven (Riders on the Storm od Doors, Whole Lotta Love od Led Zeppelin). Skvělá byla celá kapela, navíc dostali jednotliví hráči zasloužený prostor představit se jako vynikající sólisté. Zpěváci Andy Vargas i Tony Lindsay, které doplňoval vokály i kytarista Tommy Anthony, snový baskytarista Benny Rietveld, percusista Karl Perazzo a Raul Recow, který „obsluhoval“ ještě „tygro-zebří“ bonga, Dennis Chambers na bicí, klávesista David K. Mathews a nakonec výborná dechová sekce v obsazení Jeff Cressman na pozoun a Bill Ortiz na trubku. 

K tomu občasné Santanovi komentáře s jeho oblíbeným tématem míru a svobody (méně anachronické než před lety), roztančení nadšenci před pódiem … Nádherný koncert s neopakovatelnou atmosférou. Myslím, že z Arény všichni odcházeli povzbuzeni Santanovou hudbou, osobně jsem jeho rytmy a soundem „nadopovaná“ ještě dneska. Skvělý zážitek.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s