Úvodní stránka » V divadle » Kutloch aneb Chlapský koutek

Kutloch aneb Chlapský koutek

Německý dramatik a spisovatel islandského původu Kristof Magnusson zahájil svou úspěšnou pouť divadly v Bonnu hrou Männerhort v roce 2003. Od té doby ji uvedla dobře třicítka evropských scén a nelze opomenout ani nastudování slovenské z letošního února, které kus pojednalo jako hru se zpěvy. S téměř desetiletým odstupem od světové premiéry ji uvádí i Studio Dva na vyšehradské letní scéně pod názvem Kutloch aneb i Muži mají své dny (pozor! fernet citrus se tu nerozdává a nefiguruje ani v seznamu sponzorů).

Terčem, který si komedie vybrala je fenomén konzumu, který se u nás rozvinul koncem devadesátých let, kdy se stalo zvykem trávit víkend v obchodních centrech. Podobné mrhání volným časem je noční můrou pro skupinu manželů, kteří se pod různými záminkami svým ženám skrývají v kotelně obchodního centra Happy a mimo popíjení piva, sbírání oček od plechovek a sledování fotbalu se věnují rozebírání svých manželských vztahů. Po úvodní scéně rozehrané třemi představiteli (pilot Helmut Bohumila Klepla, ajťák Eroll Václava Jílka a manažer Lars Michala Slaného) oživuje trochu skomírající zábavu nástup poněkud komisního, ale vlastně na stejné lodi plujícho, požárního technika Maria Filipa Blažka a zápletka se konečně rozjíždí.

Postupně se odhaluje, že problém nebude tak úplně jen v nakupování a ne zcela upřímní muži začínají odhalovat další pravdy, aby se závěrem ukázalo, že jejich zoufalství v obchodním centru by plně uspokojilo  zřízení chlapského koutku s fotbálkem, pánskými časopisy, …. Přesto namítám, i ženy mají své dny, protože věřte nevěřte, v řadě domácností funguje tenhle fenomén úplně opačně  ….

Situační komedie na vděčné téma vztahů mezi muži a ženami vzbuzuje smích vlastně hlavně u žen, muži si bránici trochu šetří. Přestože u nás autor není nijak známý, letní dramaturgie vsadila na herecké tváře, na které se chodí a hned první repríza přivedla do vyprodaného hlediště natěšené diváky, kteří nevzdali ani přes nepřízeň počasí, celé odpoledne totiž zdatně pršelo. Teprve s prvními replikami ustal i drobný déšť a nebyl problém oddat se zábavě. V druhé polovině ještě občas zaskřípala sehranost ansámblu, ale obecně mohu pozdravit celý soubor  i „Duglas“ s kroužící dlaní otevřenou směrem k publiku a popřát nedeštivé letní večery do dalších, stále vypilovanějších, repríz.

Reklamy

2 thoughts on “Kutloch aneb Chlapský koutek

  1. Pak bych doporučila turbomotůrek, aby se dala „závodní“ trať překonat co nejrychleji … 🙂
    Jinak věřím, že s touhle letní oddychovkou by mohli páni herci vyrazit i do jiné metropole než pražské …

  2. Hmmm, opět mne mrzí, že todlecto představení neuvidím. Tudíž aspoň dík za zprávu z Velkého světa! 😀
    K tématu: někdy by stačilo dát na ty vozejky v hyper-super nějakej volant a páčky, aby ta „služba“ u něj byla trochu zábavnější. 😆

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s