Úvodní stránka » Na koncertě » Cold Play v Praze

Cold Play v Praze

Vlastně to už asi nestihnu pořádně popsat, protože záhy mizím a nechci mít s elektronickými médii opravdu nic společného. Ale protože nechci, aby tenhle zážitek vymizel z mé paměti, musím si  napsat alespoň „klíčová slova“ Mylo Xyloto a Paradise.

Koncert Cold Play v Praze byl naprosto nevšední show. Vizuální paráda taková, že jsem hudbu brala vlastně až v druhém plánu (což je trochu škoda). Přitom mi v uších stále zní melodie, kterou skandoval celý stadion.

Pódium dominuje 5 různě velkých „tunelových vjezdů“, možná vchody do budoucnosti, která slouží jako projekční plátna. Napnutá v kruzích tvoří dominantu scény, jednoho velkého graffiti prostoru, který pohltil i hudební nástroje ozdobené stejnými motivy. Dominují neonové zářivé barvy. Po úvodní instrukci jak si nasadit světelné náramky rozdávané u vchodu, přichází kapela a s ní psychedelická smršť promítaných geometrických obrazců umocněných z hlediště  blikajícími různobarevnými náramky diváků. Nechybí ohňostroj, laserové efekty, prostě podívaná s „poslýchanou“ zároveň. Hraje se hlavně z Mylo Xyloto, ale nechybí ani oblíbené „provařené“ pecky ze starších desek. A show pokračuje:  déšť barevných papírků, snad motýlků, snad lístků zázračných květů , Chris Martin si do té barevné „peřiny“ dokonce i lehá. Odnikud se objevují pomalované balony, se kterými si všichni pinkají, na různých místech arény vyrůstají obří nafukovací růžoví modře tetovaní motýli, obří kapky (nebo slzy?), plaménky …. Hudba, barvy, radost, opojení …. Hodina a půl uteče jako nic. Možná návrat Žluté ponorky ….

Reklamy

5 thoughts on “Cold Play v Praze

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s