Úvodní stránka » 1 » Šťastný nový rok 2013

Šťastný nový rok 2013

Konec světa nenastal. Možná všechny ty prognózy o předvánoční apokalypse jen nevzaly v úvahu, že prostě Mayům „došel“ kámen, prostě na něm už nebylo místo a kalendář jednoduše skončil podobně, jako nám končí ten za rok 2012 …

Zeměkoule se točí dál a na ní miliardy lidiček, živočichů a rostlin a kamene je pořád dost a Show Must Go On. Tak, jak si to každý přeje i nepřeje, zařídí i nezařídí, zkrátka život jde dál. Přála bych si, aby každému šel dál tak, jak si představuje, aby ho netížily starosti ani choroby, aby každý našel alespoň kousek  svého štěstí. Nevím jestli se to splní mně, ale chtěla bych, aby se to splnilo alespoň čtenářům téhle virtuální stránky.

Přála bych všem, aby se dokázali radovat z práce jako Jamie Oliver, když vaří v televizní kuchyni, aby se dokázali těšit z maličkostí a z okamžiku, který právě prožívají. Chtěla bych, aby nemusela platit slova dalajlámy, kterého u člověka tolik překvapuje, když obětuje své zdraví, aby vydělal peníze. Pak obětuje peníze, aby získal zpět své zdraví. A je tak úzkostlivý ohledně budoucnosti, že si neužívá přítomnost, následkem čehož nežije v přítomnosti ani v budoucnosti. Žije, jako by neměl nikdy umřít a pak umírá, aniž kdy skutečně žil.

Ať je váš nový rok šťastný.

PF13

Reklamy

9 thoughts on “Šťastný nový rok 2013

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s