Úvodní stránka » Do kina » Gambit vpravdě dámský

Gambit vpravdě dámský

Gambit 2012

Po dlouhé době opět v kině. Los padl na Gambit bratří Coenů, jakýsi remake úspěšné komedie z roku 1966. Kino Lucerna zvítězilo v souboji s Andělem, přeci jen to je blíž domů. Volbu učinilo mé druhého já, takže já opravdu za nic nemohu.

Už při vstupu do kavárny ve vestibulu kina zarazilo množství žen a dívek, neohroženě jsme si však razili cestu k „trhačce“ a nechápali ten nával. Pak nám zkontrolovali vstupenku, nabídli Miňonku, předali sadu letáčků na nejrůznější aktivity sponzorů, vnutili krém na ruce, vložili do rukou ženský magazín a když už jsem všechno začala pomalu ztrácet, protože mé druhé já se odmítalo téhle předehry účastnit, vrazili každému do ruky lísteček na tombolu. Ocitli jsme se na Ladies Movie Night! Osobně mě ta skutečnost nijak nerozhodila, má protistrana se upřímně vyděsila. Mezi sedadly obsazenými štěbetajícími ženami  nejrůznějšího věku, kde se akustická kulisa blížila velké školní přestávce, vyčnívaly postavy dvou mužů, ten můj byl třetí.

Netušili jsme, že nás před filmem čeká „bohatý“ program. Spolu s mým po neviditelnosti toužícím partnerem jsme vyslechli rozhovor „naspídované“ moderátorky s Martinem Písaříkem, shlédli ukázku cvičení a trpělivě vyčkávali, až se v tombole rozeberou všechny ceny, když tu náhle zaznělo číslo, které jsem třímala v ruce, neboť má polovina s tím nechtěla mít nic společného. Bylo to jeho číslo!! Zkrátím to, pro cenu jsem šla já, noční stolek nabobtná o další tři tituly, tentokrát ryze holčičí.

Zdůvodnění, že cena vstupenek je za jeho utrpení  alespoň refundována knihami nestačilo na rozehnání zoufalého pocitu, že se ocitl někde, kam nepatří. Film s víc jak hodinovým zpožděním začal. Mám ráda všechno o obrazech a tenhle film se určitě zařadí mezi mé oblíbené. Už úvodní titulky jako vystřižené z filmů 60. let nabudí diváka na očekávání čehosi v duchu Růžového partnera a první dojem nezklamal.  Colin Firth jako neprůbojný správce sbírky obrazů mediálního magnáta v podání  Alan Rickaman, Stanley Tucci v roli německého specialisty na vlámské umění, Cameron Diaz do krásy nestárne, ale hvězda rodea z Texasu ji sedla, skromný padělatel obrazů v podání Toma Courtenaye (zvlášť Pollock mu jde dobře, i když ještě trochu nacáká …) prostředí sběratelů obrazů, které můžu, humor, který neurazí a místy překvapí a pár úžasných odbourávacích scén, zejména ta v hotelu Savoy nebo ta s japonskými obchodníky, ….

Miňonky Café latté na rozloučenou pro každého a v tašce získaná příručka o hubnutí …. no kdo by si mohl přát více … 🙂

Reklamy

2 thoughts on “Gambit vpravdě dámský

  1. Živě jsem si podle tvého (vašeho? teď nevím a omlouvám se) popisu představila a jako bych to byla já a můj muž. Film si musím zapamatovat, ráda bych ho viděla!

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s