Úvodní stránka » V divadle » Zakázané uvolnění

Zakázané uvolnění

Jako bych se vrátila o třicet let zpět. Ten temný průjezd malostranského dvorku, vývěsní štít vklíněný mezi restaurace dnes určené hlavně turistům, kterých se tu denně valí zástupy a ocitám se rázem na konci osmdesátých let, kdy jsem do A studia Rubín zavítala naposledy. Také interiér se téměř nezměnil. Sklepení starého malostranského domu rekonstruované podle možností, které poskytovala 70. léta: vzor jediné dostupné dlažby kopírující křivé stěny, snad nově vymalováno, bar zásobený lihovinami tehdy nedostupnými ….

V rámci hry Zakázané uvolnění Petra Kolečka se bar mění na bar hokejový, všude jsou rozmístěny hokejové rekvizity, součásti výstroje a za barem i před ním excelují 3 mladé herečky: Jana Stryková jako barmanka a bývalá žena hokejisty, Hana Vagnerová jako slovenská svědkyně ženicha a Zuzana Stavná v roli unesené nevěsty. Právě na tomhle chlapsky determinovaném místě se setkají osudy tří mladých žen, které si ujasňují své vztahy mezi sebou a  k mužům … těm „svým“ i cizím… Možná se mohou zdát některé dialogy banální,  možná nejsou nijak nové, ale v ústech tří energií sálajících hereček se proměňují v docela malé, ale vtipné pravdy z každodenního soužití mužů a žen, které přes rychle se proměňující okolní svět řeší stále stejné otázky.

Zakázané uvolnění je nejen název koktejlu, který se tu popíjí, je to i pokus dostat se do „brány“ soupeře třeba za cenu nedovolených zásahů. Radost z hraní v režii Daniela Špinara v představení, radost ze života. Žádný formální experiment, ale  zábava bez prázdných efektů. Jestli je tohle nová tvář Rubínu, pak díky za ní. Jednoduše jsem se bavila a bylo to prostě fajn. 🙂

 

 

Reklamy

3 thoughts on “Zakázané uvolnění

  1. Pingback: Vinnetou kladenský | Veni Vidi Scribi

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s