Úvodní stránka » V divadle » To byla moje písnička

To byla moje písnička

foto web DNV

foto web DNV

Druhý vinohradský zážitek na sebe nenechal dlouho čekat. Tentokrát to byl vánoční dárek. Dárkyni jsme málem způsobili malý záchvat zoufalství. Vzhledem k tomu, že na Vinohrady moc nechodíme, chtěla nám zakoupit vánoční rodinnou vstupenku na Jindřicha IV. V „kuloárech“ však náhodně zaslechla, že už na něj jdeme před svátky a tak vybrala už jen z toho, co bylo volné, což byla hra britského autora Noela Cowarda To byla moje písnička.

Jeho hra v sobě snoubí neuvěřitelným způsobem dva velké protiklady, totiž velmi průměrnou komedii s výborným hereckým obsazením. Cowardovu dramatiku moc neznám, předpokládám, že jde o autora divácky vděčných kusů. Celkově nijak oslnivá zápletka, které musejí vdechnout život obyvatelky domova seniorů pro bývalé herečky je poněkud kvapně vyřešena hned na začátku druhého dějství a aby se mělo o čem hrát, nastoupí  zápletka zástupná, když se neočekávaně vynoří syn jedné z nich. Objeví se však pouze jako epizoda bez následného pokračování. A tak se až na problém s Alzheimerovou nemocí Sarity v podání Jany Štěpánkové stane hlavním tématem otázka financování zasklení terasy.

Znovu jsem si ovšem uvědomila, co dokáže i s průměrnou hrou udělat dobré obsazení, protože v tomhle představení dostaly příležitost opravdu vynikající herečky, jejichž kariéra je s prkny Vinohradského divadla neodmyslitelně spojená. Byla totiž opravdová radost vidět ve skvělé kondici všechny aktérky, totiž Danu Kolářovou, Martu Vančurovou, Gabrielu Vránovou, Libuši Švormovou, Janu Jiskrovou i temperamentní Carmen Mayerovou. Trochu překvapivou proměnu hry v jakousi vánoční estrádu ve druhé polovině tedy beru jako ukázku toho, čeho jsou ještě obyvatelky domova důchodců schopny. Přes všechny výtky ke hře samotné však tleskám všem výše uvedeným dámám a přeju jim hodně zdraví a skvělých příležitostí ke hraní i v nadcházejícím novém roce. A doufám, že odpustí všem těm pochrupávajícím divákům na druhém balkoně, kteří se kolem mě soustředili, předpokládám, že za to může štěpánská husa a ne kulturní zážitek.

Jana Hlaváčová, Gabra Vránová, Jana Jiskrová, Lilian Malkina, Libuše Švormová

Jana Hlaváčová, Gabra Vránová, Jana Jiskrová, Lilian Malkina, Libuše Švormová

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s