Úvodní stránka » 1 » Jak na předsevzetí

Jak na předsevzetí

Můj loňský seznam předsevzetí byl spíš seznamem úkolů, z nichž některé před sebou sunu již řadu let. Celkem na něm bylo 19 bodů a skutečně jsem splnila…. Ano, dva. A to ještě takové, které souvisely s běžným chodem domácnosti. Jedno se týkalo internetové připojení, druhé souviselo s úklidem mého pracovního prostoru, ve kterém přestávalo být útulno a hrozilo, že se při neustálém hledání dokumentů minimálně nervově zhroutím.

Letos jsem se rozhodla, jít na to z gruntu. Žádné vágní závazky, budu věcná a konkrétní …. Prostě úkol, datum, sankce. Přiřadit priority, nepouštět se do žádné další akce, dokud ta první není dokončená. Proč, když to zvládám v práci, nezvládám to v soukromí. Žádné záporné příkazy typu: Přestanu hrát Free Cell (i když mě docela příjemně uklidní :-)) Nejde totiž o to, co bych dělat neměla. Zákazy jen zvyšují přitažlivost. Jde o to, nastavit si program pozitivně. Postupovat v klidu, zvolna, pěkně jedno po druhém. Lepší dosáhnout mála, ale něčeho, než se hnát za vším najednou a nedocílit ničeho.

Místo každoročních hlášek: Chci zhubnout, zařadit předsevzetí: Začnu se víc hýbat. Ne cvičit. Pohyb je přirozený, cvičení vyžaduje vůli. Pokud tahle aktivita přinese ke zvýšené produkci endorfinů i něco navíc, bude to příjemný vedlejší produkt. Například ztráta nějakého toho kila. Posilovny mě totiž v podstatě odpuzují, v bazénu můžu chytit plíseň, jako ideální proto vychází nějaká činnost pod širým nebem. A na tu je nejlepší zcela přirozená chůze nebo mé balkonové zahradničení.

Pak taky konečně zvednu telefon a objednám si kondiční jízdy. Přestanu si vymýšlet, že tenhle týden mám moc práce, příští se mi to nehodí, v lednu bude náledí, a že raději počkám na jaro …

Ale to úplně nejhlavnější předsevzetí je,  že se naučím říkat nahlas to, co si přeju já a ne to, co si myslím, že by potěšilo druhé. Třeba půjde všechno mnohem snáz  :-).

P1030795

 

Reklamy

8 thoughts on “Jak na předsevzetí

  1. Tak to schvaluji… jen tak dale… a ve finale to bude prima zivot I bez jedineho predsevzeticka…

    • Ahoj Kolemjdoucí, dík za návštěvu! A jinak: stále myslím na ten biftek z daňka a všechno kolem. Takže by se slušelo k předsevzetím doplnit: a další dobré obědy! 😀

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s